Emocje a zużycie paliwa

Pewnie każdy z nas zauważył, że emocje wpływają na styl naszej jazdy. Kiedy jesteśmy zdenerwowani to raczej ostro traktujemy pedał gazu. Jeżeli jesteśmy spokojni wówczas łatwiej nam jechać oszczędnie i delikatnie. Silne emocje nie pomagają nam obniżać zużycia paliwa, a przede wszystkim nie gwarantują nam bezpiecznej podróży.

Jazda pod wpływem stresu powoduje, że wpadamy w błędne koło, ponieważ jedziemy agresywnie co przekłada się na większą ilość niebezpiecznych sytuacji na drodze – co z kolei nie pomaga nam się uspokoić.
Dlatego jeśli chcemy jeździć ekonomicznie i bezpiecznie powinniśmy unikać prowadzenia samochodu pod wpływem emocji. Lepiej odczekać chwilę i ochłonąć zanim usiądziemy z kierownicę.

Spokój ducha niewątpliwie pomaga w oszczędzaniu paliwa, ponieważ kiedy jesteśmy spokojni i zrelaksowani zdecydowanie lepiej jesteśmy w stanie ocenić sytuację na drodze. A to pozwala nam przewidywać pewne zdarzenia jak hamowanie, czy stopniowe wytracenie prędkości przed znakiem ograniczenia prędkości. Przy braku stresu jedziemy przede wszystkim płynnie co jest podstawą do zmniejszania spalania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *